روایت تازه کیهان کلهر با شاه کمان

جدید‌ترین آلبوم کیهان کلهر که در آن با شاه کمان به اجرا پرداخته با عنوان «تن‌ها نخواهم ماند» اول اسفند ماه امسال منتشر می‌شود.

این آلبوم از هشت قطعه «راز و نیاز با آسمان»، «کجایی‌»، «ظهر گرم تابستان»، «سرودی برای باران»، «من به فریاد»، «چیدن ستاره»، «شکوه» و «تن‌ها نخواهم ماند» تشکیل شده است.

آلبوم «تن‌ها نخواهم ماند» به دو نوازی بداهه شاه کمان و سنتوربم در مایه‌های بیات اصفهان و افشاری اختصاص دارد که طی آن کیهان کلهر با شاه کمان و علی بهرامی فرد با سنتور بم به اجرا پرداخته‌اند.

کلهر پیش از این درباره ساز «شاه کمان» گفته بود: جنس صدای این ساز، به کمانچه نزدیک است و هشت سیم واخوان (بم) در آن به کار رفته است که به سازهای قدیم ایرانی نزدیک است. در این روزگار که ابداع ساز، معمول شده است ما نیز «شاه کمان» را بعد از ۱۵ سال کار روی آن، ارائه می‌کنیم.

این اثر که از سوی موسسه فرهنگی هنری نقطه تعریف منتشر می‌شود در سال ۸۹ در استودیو بل ضبط شده است.

کیهان کلهر تا کنون ۳ بار نامزد دریافت جایزه جهانی گرمی بوده است. وی را به عنوان جهانی‌ترین مرد موسیقی ایرانی یاد کرد ه‌اند.

 

 

افزودن نظر

در صورت مشاهده هر گونه توهین به عقاید و تفکرات دیگران و مباحثه بصورت گستاخانه با کاربران دیگر، نظر متخلف ویرایش و یا حذف خواهد شد .مجادله های خصوصی تایید نخواهند شد.
هرگونه اظهارنظر، طرفداری یا انتقاد از هر هنرمندی باید بر اساس احترام و ادبیات مناسب باشد

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی